Natural Collagen

Kod produktu: 5024

Suplement diety dostarczający aktywnego biologicznie kolagenu w kapsułce pullulanowej.

44,90 zł
59,90 zł

Informacje

Suplement diety dostarczający aktywnego biologicznie kolagenu w kapsułce pullulanowej.

Kolagen, zwany potocznie „białkiem młodości”, przyczynia się do utrzymania zdrowych stawów, kości i mięśni.

Pozyskiwany metodą enzymatycznej proteolizy, dzięki której zostają zachowane wszystkie unikalne peptydy (dipeptydy i tripeptydy) oraz aminokwasy w odpowiednich sekwencjach łańcuchów aminokwasowych.

Innowacyjna metoda pozyskiwania kolagenu przekłada się na jego biologiczną funkcjonalność i zdolność do stymulowania fibroblastów do produkowania kolagenu właściwego w naszym organizmie.

Ponieważ dostarczamy organizmowi odpowiednio przygotowane peptydy i aminokwasy, organizm przyswaja je błyskawicznie.

Surowiec pochodzi ze skór rybich. To bardzo istotna informacja, ponieważ kolagen produkowany w organizmie człowieka i kolagen rybi mają niemal taką samą budowę. Spirale (helisy) peptydowe łączą się w specyficzne formacje potrójnej helisy (superhelisy), co sprzyja wysokiej przyswajalności kolagenu rybiego przez organizm ludzki.

Wspomóż swój organizm w produkcji kolagenu, odżywiając się w zbilansowany sposób oraz prowadząc zdrowy i aktywny styl życia. 

Składniki 

KOLAGEN RYBI pochodzący ze skór rybich, pozyskiwany w procesie enzymatycznej proteolizy, identycznej jak proteoliza zachodząca w układzie pokarmowym człowieka. Proces ten gwarantuje zachowanie wszystkich unikalnych peptydów i aminokwasów w odpowiednich sekwencjach łańcuchów aminokwasowych, co przekłada się na ich biologiczną funkcjonalność i zdolność do stymulowania fibroblastów do produkowania właściwego kolagenu.

DZIKA RÓŻA to bogate źródło naturalnej witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowej produkcji kolagenu w naszym organizmie. 

SIARKA ORGANICZNA (MSM) naturalnie występuje w organizmie, bierze udział w produkcji kolagenu i keratyny. Siarka jest niezbędna do życia. Wchodzi w skład dwóch aminokwasów kodowanych – metioniny i cysteiny oraz wielu innych biologicznie ważnych związków np. witamin. Jak potwierdzają wyniki badań naukowych niedobór siarki może być przyczyną zesztywnienia mięśni i stawów. 

Stosowanie

1-3 kapsułki dziennie.

Opakowanie

Zawiera 30 kapsułek pullulanowych.

Pytania

Natural Collagen – najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest Natural Collagen?

To suplement diety dostarczający wysokiej jakości kolagenu rybiego, siarki organicznej i ekstraktu z dzikiej róży. Może  wspomagać prawidłową syntezę kolagenu w organizmie człowieka w celu utrzymania kondycji stawów, kości, mięśni, skóry, włosów i paznokci.

2. Jaki rodzaj / typ kolagenu zawiera?

Natural Collagen zawiera kolagen rybi, który ma niemal taką samą budowę jak kolagen produkowany w organizmie człowieka.

3. Z jakiego surowca pochodzi kolagen rybi, wykorzystywany w Natural Collagen?

Kolagen wchodzący w skład suplementu Natural Collagen pochodzi ze skór rybich.

4. W jaki sposób kolagen jest pozyskiwany?

Kolagen zawarty w suplemencie Natural Collagen jest pozyskiwany w procesie enzymatycznej proteolizy, identycznej jak proteoliza zachodząca w układzie pokarmowym człowieka. Proces ten gwarantuje zachowanie wszystkich unikalnych peptydów i aminokwasów w odpowiednich sekwencjach łańcuchów aminokwasowych, co przekłada się na ich biologiczną funkcjonalność i zdolność do stymulowania fibroblastów do produkowania właściwego kolagenu.

5. Jakie dodatkowe składniki zawiera Natural Collagen?

Natural Collagen zawiera także ekstrakt z dzikiej róży - bogate źródło witaminy C - oraz siarkę organiczną (MSM).

6. Jaki jest skład kapsułki?

Jedna kapsułka Natural Collagen zawiera 333 mg kolagenu rybiego, 67 mg ekstraktu z dzikiej róży i 50 mg metylosulfonylometanu (MSM), zwanego także siarką organiczną. Otoczka jest pullulanowa.

7. Kto może stosować Natural Collagen?

Natural Collagen jest zalecany osobom dorosłym po 25. roku życia – mniej więcej w tym wieku ilość kolagenu naturalnie wytwarzanego przez organizm człowieka zaczyna spadać.

8. Czy kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować Natural Collagen?

Przed użyciem Natural Collagen powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

9. Słyszałam, że kolagen należy zażywać wraz z witaminą C.

Witamina C jest niezbędna w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstki i skóry.

10. W jaki sposób zażywać kapsułki?

Natural Collagen należy zażywać 1 – 2 razy dziennie, obficie popijając wodą. Należy pamiętać, że produkt nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.

11. Jak długo można zażywać kapsułki?

Zalecamy stosować Natural Collagen przez co najmniej 4 miesiące w ramach zbilansowanej diety i aktywnego, zdrowego trybu życia. Należy przestrzegać zalecanej dziennej porcji. Nie stosować preparatu jako zamiennika zróżnicowanej diety.

12. Czy są przeciwskazania do spożywania Natural Collagen?

Nie ma przeciwskazań w wypadku osób zdrowych. Jednak jeśli masz alergię na składniki suplementu lub problemy ze zdrowiem, skonsultuj się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania Natural Collagen.

13. Czy można bezpiecznie przyjmować Natural Collagen codziennie?

Można bezpiecznie stosować Natural Collagen zgodnie z zaleceniami: jedna kapsułka 1-3 razy dziennie.

14. Czy dzieci mogą spożywać Natural Collagen?

Natural Collagen został opracowany dla potrzeb osób dorosłych. Dlatego nie zaleca się stosowania tego suplementu przez dzieci.

15. Czy Natural Collagen można przyjmować razem z innymi suplementami?

Można.