E-Gawron.jpg

Elżbieta Gawron

Starszy Dyrektor Klubu BetterStyle

WYWIAD:


Witaj Ela! Jak się masz?

Witaj Reniu, dziękuję,  a powiem Ci, że mam się wspaniale!

Ela jesteś kobietą sukcesu i to na kilku etatach - żona, mama i babcia dwójki wnucząt, do tego Starszy Dyrektor w  Klubie BetterStyle- mnóstwo obowiązków. Bardzo ciekawi mnie jak udaje Ci się łączyć te wszystkie role?

Zapewniam, że charakter pracy w Betterware pozwala mi pogodzić obowiązki domowe z pracą w marketingu i jeszcze wygospodarować czas na własne przyjemności takie jak: zabawę z wnukami, spacery z psami, czytanie książek, szycie czy praca w ogrodzie. Marketing sieciowy (MLM) jest bez wątpienia zajęciem dla ludzi z wyobraźnią. Umożliwia dużą swobodę działań, ale jednocześnie wymaga od ludzi w nim pracujących samodyscypliny i determinacji. Spełniając te warunki można osiągnąć sukces. Wszyscy chyba zgodzimy się co do tego, że możliwość poznawania ciekawych ludzi, dostosowanie czasu pracy do bieżącego rytmu życia, wyjazdy grupowe oraz niezależność finansowa to elementy sprawiające, iż MLM jest atrakcyjną i ciekawą pracą.

Co we współpracy z Betterware cenisz sobie najbardziej?

Forma współpracy! Nieważne skąd pochodzisz, ile masz lat i jakie jest Twoje wykształcenie. W Betterware pracować może każdy. Istotne jest tylko to jakim jesteś człowiekiem i jakie jest Twoje nastawienie. Pozytywne nastawienie człowieka do tego, co robi, jak i do życia odgrywa ważną rolę, ponieważ od tego zależą rezultaty, jakie osiąga.
Praca w Betterware to przede wszystkim praca z ludźmi, ale nie są to przypadkowi ludzie. Są to osoby podobne do nas samych, dzięki temu praca jest o wiele bardziej przyjemna.
Kolejną zaletą pracy w Betterware jest brak szefa, a więc pełna swoboda działania. Nie musisz obawiać się, że ktoś będzie stał nad Tobą i rozliczał Cię z przepracowanych godzin czy wykonanej pracy. Tutaj liczy się efekt końcowy i to on generuje zysk.
Kluczem do sukcesu jest też jasny i prosty plan marketingowy, ponieważ to on wyznacza cele i sposoby ich osiągania.
Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest szeroka oferta produktów. Różnorodność i jakość produktów Betterware sprawia, że jestem w stanie zaspokoić potrzeby i wymagania wielu klientów. Po prostu każdy znajdzie coś dla siebie.

W Betterware  mamy trzy duże kategorie produktowe: akcesoria do kuchni, środki czystości, Wellness (suplementy i kosmetyki) – która z tych kategorii ma dla Ciebie szczególne znaczenie i dlaczego?

Nie wyobrażam sobie mojego domu bez naszych środków czystości, pianki do szyb i luster, zielonej  pasty czy płynu na plamy. Ale tak jak każda kobieta kocham kosmetyki i kategorię Wellness. Nasze kosmetyki to produkty naturalne przeznaczone do codziennej pielęgnacji, oczyszczania, ochrony całego ciała. Nie zawierają silikonów, parabenów, SLES, SLS co jest niewątpliwie ich ogromną zaletą. Cztery razy w roku robię kurację odkwaszającą  Ph Body Balance i przyznam się, że tak do końca to mi to nie smakuje, ale piję, ponieważ wiem jak ważne dla organizmu jest regularne odkwaszanie. Jestem również smakoszem koktajli, a moim ulubionym jest koktajl wiśniowo - jogurtowy , który często zastępuje mi śniadanie.

Gdy myślisz o osobistych korzyściach płynących ze współpracy z Betterware, na pierwszym miejscu wymieniłabyś…

Zdecydowanie rozwój osobisty. Dziś jestem zupełnie inną osobą. Pewną siebie, asertywną i otwartą na innych ludzi. Niezależność finansowa, którą udało mi się zbudować sprawiła, że otworzyły się przede mną drzwi do nowego lepszego życia.

Gdy rozmawiasz o biznesie z nowymi osobami - co stanowi dla Ciebie największe wyzwanie?

Przekonać drugiego człowieka, że nie ma na świecie rzeczy niemożliwych. Na pierwszym spotkaniu słucham uważnie tego co o sobie opowiadają. Jakie są ich oczekiwania i obawy. Często słyszę wtedy: "ja się do tego nie nadaje", "ja tak nie potrafię". Wtedy tłumaczę im, że z takim podejściem niestety nie osiągniesz sukcesu w żadnej sferze życia, ani zawodowej, ani prywatnej. Do życia należy podchodzić śmiało i zdecydowanie. Jeżeli chcesz żyć lepiej, to lepiej włącz pozytywne myślenie. Pamiętaj ! Pozytywne myślenie jest kluczem do sukcesu. Niezależnie od tego czym się zajmujemy, ważne jest aby być wytrwałym, cierpliwym i konsekwentnie realizować wyznaczone cele. Na pewno warto pokonać w sobie pewne negatywne emocje i uodpornić się na odmowy - bo te z pewnością się pojawią. Największą jednak słabością ludzi jest poddawanie się, a przecież, cytując Thomasa Edisona, "Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden, następny raz".  I to jest prawdziwe wyzwanie!!!

Działasz bardziej on-line, czy off-line? Dlaczego?

I tak, i tak. Internet bardzo pomaga mi w pracy. Usprawnia i przyspiesza wiele czynności oraz umożliwia komunikację z ludźmi, tam gdzie jest ona utrudniona lub niemożliwa. Pozwala na szybkie przekazywanie informacji, dzięki czemu moi współpracownicy i klienci są zawsze na bieżąco. Internet pozwala mi także kontrolować pracę na różnych jej etapach.
Pomimo licznych korzyści jakie niesie ze sobą bycie online, uważam jednak, że żadne elektroniczne narzędzie nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.  W dobie internetu coraz bardziej ograniczamy kontakty „na żywo” i to jest błąd. Rozmowy online oferują tylko małą cześć tego, co tak naprawdę mamy do zaoferowania „na żywo”. Brak głosu to pozbawienie rozmowy wyrażania swoich emocji. Pauzy, westchnienia, zmiany tonu - to wszystko dodaje rozmowie wyrazistości. Pamiętajmy, że dopiero kontakt bezpośredni pozwala nam poznać prawdziwe oblicze i potrzeby drugiego człowieka.

Gdybyś miała dać rade osobom które właśnie czytają ten wywiad i chciałyby iść w Twoje ślady rozwijając karierę w Betterware - co byś im powiedziała?

Dąż do swojego celu dopóty, dopóki go nie osiągniesz. Jeżeli Twoje decyzje nie przynoszą odpowiednich rezultatów, to wyciągnij wnioski. Wzbogacą Cię one o nową wiedzę i pomogą osiągnąć wyznaczone cele. Jeżeli poddasz się raz, będziesz się poddawał całe życie.
Ja czuje się spełniona, a Ty?


DOŁĄCZ DO NAS  / POWRÓT