Poprawa zdrowia i wyszczuplenie sylwetki to najbardziej znane korzyści ze zmniejszenia masy ciała. Razem z dietą warto zastosować Mineral Balance, by wesprzeć organizm i uzupełnić niedobory podczas odchudzania.

Odchudzanie – czy może prowadzić do niedoborów?

Redukcja masy ciała to wymagający proces. Dostarczamy mniej kilokalorii z pożywieniem, więcej ćwiczymy, stresujemy się, a dodatkowo jeśli staramy się odchudzać samodzielnie, często jemy mało urozmaicone posiłki, stosujemy nieprawidłowo zbilansowaną dietę oraz niewłaściwie komponujemy dania (np. łącząc ze sobą źródła składników, które utrudniają sobie wchłanianie). To może skutkować niedoborami niektórych składników mineralnych i witamin, szczególnie kiedy odchudzamy się bez pomocy dietetyka. W takim przypadku zauważa się deficyty: białka, tłuszczów nienasyconych, witamin A, D, E, K, C, z grupy B, magnezu, żelaza, cynku i wapnia.

Wesprzyj swoją dietę odchudzającą

Samodzielnie trudno jest ocenić, czy na co dzień spożywamy wszystkie niezbędne składniki mineralne i witaminy. Prowadzenie zdrowej diety wspomoże odpowiednio dobrana suplementacja. Mineral Balance to suplement diety naturalnego pochodzenia, który uzupełni Twój codzienny jadłospis w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne potrzebne do prawidłowego działania organizmu podczas odchudzania. Zawdzięczamy to połączeniu właściwości spiruliny, chlorelli i młodego jęczmienia, czyli „superfoods”.

Spirulina doda witalności – bomba energetyczna

Zielono-niebieska alga morska to bogate źródło łatwo przyswajanego białka (aż 18 aminokwasów), nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin (K, C, E oraz z grupy B), oraz składników mineralnych (wapń, potas i żelazo). Skutecznie wspomoże siły witalne, doda energii, zmniejszy zmęczenie i podniesie odporność. Spirulina wspiera proces trawienia pokarmu, pomaga utrzymywać poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi w granicach normy, co jest ważne podczas redukcji masy ciała. To dobre uzupełnienie nie tylko diety odchudzającej, ale również roślinnej (Mineral Balance jest w formie kapsułek pullulanowych - to produkt wegański).

Chlorella zregeneruje organizm – bomba odżywcza

Kolejna zielona alga słodkowodna zawierająca wysokie stężenie chlorofilu o licznych właściwościach, także antyoksydacyjnych, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Oprócz tego chlorella jest źródłem witamin A, C, E, z grupy B, beta-karotenu oraz wapnia, magnezu i cynku. Podobnie jak spirulina, doskonale uzupełnia dietę w białko oraz żelazo. Wzmacnia regenerację organizmu, usuwa substancje ciężkie, a w kontekście odchudzania – wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i proces trawienia pożywienia.

Młody jęczmień o działaniu antyoksydacyjnym – bomba aminokwasowa

Zawiera aminokwasy, enzymy, witaminę K, C, B6, B2, kwas foliowy, beta-karoten, błonnik, żelazo i wapń, czyli wiele z tych witamin i składników mineralnych, których niedobory obserwujemy podczas odchudzania. Dzięki zawartości witaminy C i bioflawonoidów młody jęczmień wspomaga ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami, a więc działa antyoksydacyjnie. Przyczynia się do prawidłowej produkcji żółci, co wpływa na trawienie tłuszczów.

Pamiętaj:
Odchudzanie to wymagający proces, który może
skutkować niedoborami składników odżywczych,
mineralnych i witamin. Poza odpowiednio
zbilansowaną dietą pomocna może być
suplementacja – produkt Mineral Balance 
łączy zalety spiruliny, chlorelli i młodego
jęczmienia, które uzupełniają deficyty pokarmowe.

Autor: Małgorzata Wilkowska

Małgorzata Wilkowska, magister dietetyki, absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Prowadzi poradnię dietetyczną online dietoświat, a jej porady można znaleźć na różnych portalach oraz w czasopismach.